نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی ایران در مجلس با بیان اینکه جامعه آشوریان مدیون شهید سردار سلیمانی هستند، گفت: با تلاش‌های شهید سلیمانی بیش از 30 هزار نفر از آشوریان عراق از حمله داعش جان سالم به سر بردند و تلاش‌های شهید سلیمانی در سوریه نیز باعث شد تا 225 نفر از آشوریان که در اسارت داعش بودند، آزاد شوند
کد خبر: ۸۲۲۳۳۶
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۰ 12 February 2020
بت‌کلیا: جامعه آشوریان مدیون شهید سردار سلیمانی است/ نجات جان بیش از 30هزار آشوری از دست داعش

به گزارش تابناک سمنان: یوناتن بت‌کلیا نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی ایران در مجلس با تبریک و تسلیت اربعین شهادت شهید سلیمانی و همراهانش، گفت: جامعه آشوریان مدیون شهید سلیمانی است، چرا که شهید سلیمانی تلاش‌های زیادی را برای آزادی آشوریان در سوریه داشت.

وی افزود: حدود 300 نفر از آشوریان در سوریه اسیر داعشیان بودند که 75 نفر آنها توسط داعش به شهادت رسیدند و نهایتاً با اقدامات فراموش نشدنی سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی 225 نفر باقی‌مانده از دست تروریست‌های داعشی آزاد شدند.

نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی ایران در مجلس، اظهار داشت: در عراق نیز زمانی که داعش به سمت اربیل حمله‌ور شده بود در اربیل شهرکی وجود دارد که بیش از 30 هزار نفر آشوری در آن زندگی می‌کنند. در حالی که داعش دو ساعت تا اربیل فاصله داشت  حضور سردار سلیمانی باعث شد تا داعشی‌ها عقب رانده شوند و این 30 هزار نفر نجات پیدا کردند.

بتکلیا خاطرنشان کرد: در زمانی که 300 نفر از آشوریان سوریه در اسارت داعش بودند من با سردار سلیمانی دیداری داشتم و از ایشان خواستم تا به آشوریان سوریه کمک کنند که با تلاش‌های ایشان 225 نفر از آشوریان که در اسارت داعش بودند آزاد شدند و 75 نفر دیگر آنها پیش از آن توسط داعش به شهادت رسیده بودند.

وی در پایان گفت: اگر چه امروز جسم سردار سلیمانی در میان ما نیست  اما روح وی در کالبد بسیاری از رزمندگان جبهه مقاومت در منطقه وجود دارد و  این گونه نیست که با شهادت سردار سلیمانی آمریکا آسایش داشته باشد. 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار