کد خبر: ۸۱۵۵۳۵
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۷ 19 January 2020

به گزارش تابناک سمنان: تویوتا GT86 که اوایل سال 2012 به بازار آمد، یکی از قدیمی‌ترین خودروهای اسپرت بازار است و به نظر می‌رسد نیاز به جایگزینی دارد. بااین‌حال هرچند هنوز حتی تصاویر جاسوسی از نسل دوم این خودرو را هم ندیده‌ایم اما میدانیم که جایگزین GT86 در حال توسعه است و بازهم مثل خودروی کنونی همزادی با نام سوبارو BRZ خواهد داشت. در همین حال، اتوکار هم در گزارش جدیدی اطلاعات بیشتری در مورد جانشین GT86 منتشر کرده است. با توجه به این گزارش، انتظار می‌رود این خودرو در نسل آینده بجای پلت‌فرم سوبارو از پلت‌فرم TNGA تویوتا استفاده کند.

نسل آیندهٔ GT86 و BRZ در مقایسه با نسل کنونی تغییرات اساسی خواهند داشت و انتقال به معماری جدید موجب خواهد شد رفتار دیفرانسیل عقب آن‌ها بهبود پیدا کند. بااین‌حال هرچند برای ساخت جانشین این کوپه‌های اسپرت از پلت‌فرم تویوتا استفاده خواهد شد اما گفته می‌شود پیشرانهٔ آن‌را همچنان سوبارو تأمین خواهد کرد. احتمالاً این همان پیشرانهٔ 2.4 لیتری چهار سیلندر تخت توربوشارژ کراس‌اوور فول سایز سوبارو ایسنت خواهد بود؛ بنابراین قدرت GT86 آینده از 200 اسب بخار به بیش از 250 اسب بخار خواهد رسید و به لطف سیستم پرخوران، افزایش گشتاور قابل‌توجهی هم خواهد داشت که در دورهای بسیار پایین‌تری ارائه می‌شود.

علاوه بر این، تویوتا و سوبارو قصد دارند تغییراتی را هم در داخل این کوپهٔ اسپرت ایجاد کنند و برای بهبود کیفیت از متریال بهتری استفاده به عمل آورند. در همین حال، تکنولوژی داخلی آن‌ها نیز ارتقاء پیدا خواهد کرد. البته همهٔ این تغییرات هزینه به همراه خواهد داشت و بنابراین نسل دوم GT86 گران‌تر از نسل کنونی خواهد بود. بااین‌حال، این ماشین و همزاد سوبارویی آن هنوز هم ارزان‌تر از آئودی TT خواهد بود زیرا تویوتا نمی‌خواهد نسل آیندهٔ GT86 وارد قلمروی سوپرای چهار سیلندر بشود؛ و نهایتاً آخرین موضوعی که در رابطه با این ماشین مطرح شده امکان تغییر نام آن به GR86 است تا با محصولات اسپرت جدید تویوتا یعنی GR سوپرا و GR یاریس هماهنگ باشد.

منبع: پدال

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار