عبدالله گنجی:
به گزارش تابناک سمنان : کارشناس مسائل سیاسی و اجتماعی گفت: دانشجویان ازلحاظ فکری دارای تفاوت‌های زیادی هستند اما آرمان‌گرایی و عدالت‌خواهی ویژگی بارز و مشترک همه‌شان است.
کد خبر: ۸۰۳۹۳۷
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۰۰:۵۸ 08 December 2019

نتیجه تصویری برای عبدالله گنجی

مدیرمسئول روزنامه جوان شامگاه شنبه در همایش روز دانشجو به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود بابیان اینکه آرمان‌گرایی و عدالت‌خواهی ویژگی دانشجویان با همه تفاوت‌ها در افکار و رفتارشان است، تأکید کرد: دانشجو وقتی به قدرت و حکومت نگاه می‌کند همیشه حس می‌کند پشت پرده چیزی است که نباید به این قشر بازگو شود و این ویژگی این سن است.

عبدالله گنجی بابیان اینکه بدبینی به قدرت، ویژگی و اقتضای سنین دانشجویی است، افزود: این امر خاستگاه سیاسی ندارد بلکه انسان در این سنین خواه‌ناخواه هویت طلب می‌شود.

گنجی بابیان اینکه قرار دادن دانشجو در چارچوب، کار دشواری است، بیان کرد: دانشجو با بروکراسی و نظارت میانه خوبی ندارد چراکه درگیر مسائل و عواطف است.

وی در خاتمه  بابیان اینکه باید تشکل‌ها و تفکرهای دانشجویی را پذیرفت، تأکید کرد: شاید ما موضوعی را قبول نداشته باشیم اما باید آن را به رسمیت بشناسیم و این دو مقوله باهم متفاوت هستند و جریان دانشجویی در ایران متأثر از روشنفکران است اما دانشجو پس از ورود به دانشگاه ازنظر شخصیتی احساس تحول می‌کند زیرا خاستگاه دانشگاه‌ها در کشورما بومی نیستند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار