وزیر آموزش و پرورش مطرح کرد؛
حاجی میرزایی گفت: اولویت اصلی ما تکمیل ۴۰ هزار کلاس نیمه کاره در کشور است.
کد خبر: ۷۹۸۳۹۰
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۴ 19 November 2019

تلاش برای تکمیل ۴۰ هزار کلاس نیمه کاره در مدارس/ تهران؛ محروم‌ترین فضا‌های آموزشی را دارد

به گزارش تابناک سمنان: محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش در حاشیه همایش بانوان خیر مدرسه ساز و در جمع خبرنگاران درباره وضعیت فضاهای آموزشی کشور اظهار کرد:  استان تهران یکی محروم ترین فضاهای آموزشی را دارد و  در رده‌بندی‌های مدارس جز پایین‌ترین رده‌ها هستند؛ در حواشی تهران و مرکز نیازمند فضای آموزشی هستیم.

او ادامه داد: اکنون اولویت اصلی ما در تامین فضای آموزشی تکمیل ۴۰ هزار کلاس درس نیمه کار در کشور است، متوسط فضای آموزشی در سطح کشور ۵/۲ مترمربع است؛ اما استانداری که در سند تحول پیش بینی شده ۸/۲ مترمربع است که باید این خلا را پر کنیم.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه به دلیل آنکه در سال‌های گذشته اصرار آموزش و پرورش بر آن بوده است که فرصت‍های آموزشی را در تمام نقاط کشور توسعه دهد، گفت: به همین دلیل در بسیاری از مناطق مدارسی ساخته شده است که تعداد دانش آموزان در آن کم است.

حاجی‌میرزایی بیان کرد: اکنون در حاشیه شهر‌ها و برخی از استان‌ها نیازمند فضای آموزشی هستیم تا در کلاس‌های درس تراکم دانش آموزی ۴۰ نفره نداشته باشیم.

او تصریح کرد: اکنون نیاز به توسعه حرکت خیر مدرسه‌ساز هستیم؛ در سال جاری نامه‌ای از سوی خیرین مدرسه ساز به ما ارسال شد که در آن اعلام شد در مدت ۲ سال حدود ۵ هزار میلیارد تومان خیرین تعهد می‌کنند و در ازای آن هم دولت تامین اعتبار دارد تا هرچه زودتر خلا‌های فضای آموزشی پر شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار