زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۴.۵ ریشتر منطقه قطور آذربایجان غربی را لرزاند.
کد خبر: ۷۹۸۳۸۶
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۱ 19 November 2019

قطور آذربایجان غربی لرزید

به گزارش تابناک سمنان: زمین‌لرزه ای به بزرگی ۴.۵ ریشتر در ساعت ۳ و ۴۴ دقیقه بامداد امروز سه‌ شنبه در عرض جغرافیایی ۳۸.۵ و طول جغرافیایی ۴۴.۵۸و عمق ۱۰ کیلومتری رخ داد.

 

براساس گزارشات مرکز لرزه‌نگاری کشوری به فاصله دقایقی پس از زلزله اول، دو پس‌لرزه به بزرگی ۲.۷ و ۲.۸ به ترتیب در مناطق قطور و تازه‌ شهر استان ثبت شده است.

ورود خسارت های جزئی به برخی واحد‌های مسکونی خشتی و گلی

امیرعباس جعفری مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان غربی با بیان اینکه زمین لرزه منطقه قطور خوی خسارت جانی در پی نداشت افزود: بر اساس بررسی‌ های اولیه این زمین لرزه خسارت های جزئی به برخی واحد‌های مسکونی خشتی و گلی در این منطقه وارد کرده است.

او با بیان اینکه هم اکنون نیرو‌های مدیریت بحران در منطقه حاضر هستند افزود: در حال بررسی میزان دقیق این زمین لرزه هستیم، ولی بر اساس شواهد اولیه خسارات خیلی جزیی بوده که در صورت نیاز آماده جبران این خسارات هستیم.

جعفری با بیان اینکه هم اکنون نیرو‌های مدیریت بحران در تمام شهر‌های استان در حال آماده باش هستند گفت: آذربایجان غربی به دلیل حادثه خیز بودن به خصوص در نیمه دوم سال زمینه آماده باش همیشگی نیرو‌های مدیریت بحران را فراهم کرده است.

جعفری با بیان اینکه امسال ۱۱۰ زمین لرزه در استان و محدوده ۵۰ تا ۱۰۰ کیلومتری آذربایجان غربی روی داده است عنوان کرد: از این تعداد ۴۵زمین لرزه در استان، ۴۳ زمین لرزه تا حریم ۵۰ کیلومتری و ۲۲ زمین لرزه نیز بین ۵۰ تا ۱۰۰ کیلومتری آذربایجان غربی به وقوع پیوسته است.

بامداد امروز زمین لرزه‌ای به بزرگی ۴.۵ ریشتر منطقه قطور در خوی را لرزاند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار