رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: در شبانه روز گذشته بیشینه سرعت وزش باد در زابل به ۷۲ کیلومتر بر ساعت رسید.
کد خبر: ۷۹۶۲۱۶
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸ 11 November 2019

سرعت وزش باد در زابل ۷۲ کیلومتر بر ساعت رسید

به گزارش تابناک سمنان: محمود دیانتی رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان  در گفت و گو با خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان، گفت: دیروز با تقویت جریانات شمالی وزش باد در شمال استان شدت گرفت و در نهایت تا صبح امروز بیشینه سرعت وزش باد در زابل به ۲۰ متر بر ثانیه معادل ۷۲ کیلومتر بر ساعت رسید.

او با بیان اینکه هم اکنون سرعت وزش باد در زابل بیش از ۵۰ کیلومتر بر ساعت است، ادامه داد: وزش این باد شدید تأثیر قابل توجهی بر افزایش غلظت ذرات معلق در هوای این شهر نداشت و در شعاع دید افقی در محدوده فرودگاه زابل نیز تغییرات به خصوصی روی نداد.

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: بر اساس خروجی نقشه‌های پیش یابی و مدل‌های جوی انتظار می‌رود تا اواسط روز سه شنبه وزش باد شدید، در پاره‌ای نقاط باد و گردوخاک در شمال استان ادامه داشته باشد.

دیانتی گفت: پیش بینی شده وزش باد با شدت کمتر در این مدت نوار شرقی و مرزی غربی استان را نیز تحت تأثیر قرار دهد.

او  در بخش دیگری از احتمال ورود سامانه بارشی ضعیف به استان خبر داد و افزود: روز‌های چهارشنبه و پنج شنبه در ارتفاعات جنوبی استان وقوع بارش‌های پراکنده و تندباد لحظه‌ای دور از انتظار نیست.

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان در بخش دیگری با بیان اینکه در شبانه روز گذشته چابهار با دمای ۲۹.۸ درجه سلسیوس گرم‌ترین شهر استان شده است، عنوان کرد: بامداد امروز زاهدان با دمای ۰.۸ درجه سلسیوس خنک‌ترین شهر استان شد.

دیانتی اضافه کرد: دریای عمان در دو روز آینده به نسبت آرام پیش بینی می‌شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار