واکنش کاربران به پوستر کارگاه آموزش چند همسری؛
کاربران با هشتگ #چند_همسری از برگزاری همایش آموزشی با این عنوان و انتشار آگهی برگزاری آن در فضای مجازی انتقاد کردند.
کد خبر: ۷۹۳۹۱۰
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۵ 03 November 2019

به گزارش تابناک سمنان: مؤسسه‌ای با نام حیات حسنی با انتشار پوستری در فضای مجازی اعلام کرده است که قصد دارد، کارگاهی آموزشی با موضوع چند همسری را در شهر تهران برگزار کند. انتشار این پوستر در سطح فضای مجازی واکنش کاربران فضای مجازی را به دنبال داشته است.

جمعی از کاربران معتقدند پیش از پرداختن به مقوله چند همسری مسئولان امر باید شرایط لازم برای ازدواج جوانان را آماده کنند. برخی دیگر از کاربران نیز با انتقاد از تصویر نگاره منتشر شده در این آگهی از نوع پوشش مرد حاضر در تصویر انتقاد کردند، چرا که کاربران معتقدند از چفیه برای تخریب جبهه انقلابی استفاده شده است.

پر واضح است که در برخی از احکام فقهی نظیر جواز چند همسری برای مردان، بین زن و مرد تفاوت وجود دارد. باید در نظر داشت که  هدف قانون‌گذار اسلامی در مورد  موضوع تعدد زوجات و ازدواج موقت این نبوده است که زمینه عیاشی را برای برخی انسان‌های شهوت‌پرست فراهم کند؛ بلکه این تفاوت بر اساس تفاوت‌های فیزیکی و ساختار روانی زن و مرد و حکمت‌هایی است که دین مبین اسلام برای مسلمانان در نظر گرفته است.

چندی پیش نیز فتوایی منتسب به رهبری در کانال‌ها منتشر شده بود که مدعی بود حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تعدد زوجات را در شرایط فعلی جامعه مستحب می‌دانند. پس از انتشار این موضوع یکی از حاضران در محضر رهبر معظم انقلاب، صحت این فتوا را مورد بررسی قرار داد.

براساس ادعای حاضران در این جلسه آیت‌الله خامنه‌ای با شنیدن این مطلب برافروخته شده‌اند و متعجب گفته‌اند که اصلا بنده همچین فتوایی ندارم و اصلا همچین چیزی را قبول ندارم؛ چه کسی این را گفته است؟ آقایان حتی به شوخی هم نباید درباره تعدد زوجات حرف بزنند، که باعث دلسردی خانم‌ها می‌شود.

در ادامه تعدادی از پست‌های کاربران فضای مجازی را که در واکنش به انتشار این پوستر تبلیغاتی منتشر شده است، مشاهده می‌کنید:

کاربران

کاربران

کاربران

کاربران

کاربران

کاربران

کاربران

کاربران

کاربران

کاربران

کاربران

کاربران

کاربران

کاربران

کاربران

کاربران

کاربران

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار