کد خبر: ۷۸۸۳۸۱
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۷ 14 October 2019

لوازم التحریر

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از توزیع حدود 216 هزار جلد دفترچه دانش آموزی با نرخ دولتی در سطح این استان خبرداد.

به گزارش تابناک سمنان: بهروز اسودی در کارگروه تنظیم بازار استان که در سازمان صمت استان برگزار شد با اعلام این خبر افزود: با توجه به توزیع گسترده دفاتر دولتی در سطح استان که از نیمه دوم شهریور ماه و در ایام بازگشایی مدارس آغاز شده است حدود ۲۱۶هزار جلد انواع دفترچه دولتی در نقاط مختلف استان و نمایشگاه های پائیزه عرضه شده است.

وی تصریح کرد: این تعداد دفترچه از دو کارخانه پارسیان کاغذ گرمسار و آروین صانع اصفهان تأمین و طی سه مرحله در استان توزیع شده است که در مرحله اول و دوم ۱۶۶هزار جلد توسط اتحادیه تعاون روستایی و در مرحله سوم ۵۰هزار جلد توسط اتحادیه صنف لوازم التحریر جذب و توزیع شده است.

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان همچنین از انجام بیش از ۵۶۰ مورد بازرسی از واحدهای صنفی عرضه کننده لوازم التحریر و نوشت افزار در آستانه شروع سال تحصیلی خبر داد.

 وی افزود: در ایام بازگشایی مدارس و افزایش تقاضا برای خرید لوازم التحریر  ، طرح نظارتی نوشت افزار در استان با هدف اعمال نظارت پیشگیرانه و جلوگیری از سو استفاده های احتمالی عرضه کنندگان نوشت افزار و لوازم التحریر و جلوگیری از هرگونه کمبود و افزایش غیر منطقی قیمت ها از تاریخ دهم شهریور ماه به مدت یکماه در سراسر استان اجرا شده است.

اسودی اظهار داشت: در این طرح و طی بازرسی های صورت گرفته، ۴۳ فقره پرونده تخلف با عناوین گرانفروشی، عدم درج قیمت و عدم ارائه فاکتور خرید و ارزش ریالی افزون بر ۶۲میلیون ریال تشکیل شده است که جهت بررسی و صدور رأی به تعزیرات حکومتی معرفی شده اند.

 

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار