رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آرادان :
به گزارش تابناک سمنان ، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آرادان ، اجرای پروژه های آبخیزداری را در راستای مدیریت منابع خاک و آب بسیار حائز اهمیت دانست و تصریح کرد: آبخیزداری با کنترل و مهار سیلاب ها، در جلوگیری از حوادث غیرمترقبه نقش مهم و اساسی دارد.
کد خبر: ۷۵۰۳۴۹
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۹ 01 June 2019
به گزارش تابناک سمنان ، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آرادان ، اجرای پروژه های آبخیزداری را در راستای مدیریت منابع خاک و آب بسیار حائز اهمیت دانست و تصریح کرد: آبخیزداری با کنترل و مهار سیلاب ها، در جلوگیری از حوادث غیرمترقبه نقش مهم و اساسی دارد. امیر حسین شاه حسینی افزود: این پروژه با هدف جلوگیری از خروج روان آبهای سطحی و بالا بردن نفوذ پذیری خاک منطقه از عملیات احداث بند خاکی استفاده خواهد شد.
وی با اشاره به وضعیت بحرانی سفره های زیرزمینی در حوزه ده نمک گفت: اجرای عملیات احداث بند خاکی به حجم 14500 متر مکعب و عملیات سرریز بر روی بند خاکی به حجم 130 متر مکعب در سال جاری در منطقه ده نمک جانمایی گردید، ایشان عنوان کرد اعتبارات این بندخاکی از محل صندوق توسعه ملی پروژه آبخیزداری و آبخوانداری در سال 97 تامین شده است .
وی گفت: یکی از ویژگیهای بارز این عملیات را پیشگیری مهار سیل ، بهره برداری از سیلاب ، تغذیه آبخوانها و مقابله با پیامدهای خشکسالی در راستای حفظ تعادل اکولوژیک و اصلاح کاربری اراضی دانستند.
منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار