مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان سمنان :
به گزارش تابناک سمنان ، مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان سمنان گفت: 28 مدرسه حاشیه راههای استان سمنان در سال تحصیلی جدید ایمن‌سازی می‌شوند.
کد خبر: ۶۷۲۳۴۸
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۳۹۷ - ۰۴:۵۳ 25 October 2018
به گزارش تابناک سمنان ، مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان سمنان گفت: 28 مدرسه حاشیه راههای استان سمنان در سال تحصیلی جدید ایمن‌سازی می‌شوند.
احسان منصورکیایی افزود : مقوله ایمن سازی مدارس حاشیه راه ها به عنوان یک طرح ضروری و حساس اجتماعی از دیدگاه اقتصادی، امنیتی و رفاهی در جوامع مختلف مطرح است، این طرح سعی در کاهش سرعت و آرام سازی ترافیک برای کاهش تصادفات و تلفات دارد.
وی با اشاره به اهمیت  نقش آموزشهای ایمنی در مدارس حاشیه راهها افزود: دانش آموزان به عنوان آسیب پذیرترین قشر از میان عابران پیاده هستند. تصادفات و تلفات ناشی از ایمن نبودن مدارس حاشیه جاده ها همواره جان بسیاری ازدانش آموزان را به خطر می اندازد به همین دلیل ایمنی تردد دانش آموزان توجه زیادی را به خود جلب کرده است.
ایشان افزود : به منظور ارتقای ایمنی تردد دانش آموزان و افزایش فرهنگ ترافيك وآگاهی از نحوه تردد ايمن از جاده ها و جلوگیری از وقوع سوانح رانندگی ، مدارس حاشیه راههای برون شهری و روستایی در دو بخش فیزیکی و آموزشی همانند سال های گذشته ایمن سازی می شوند .
منصورکیایی ضمن تقدیر از زحمات و همکاری مدیرکل آموزش و پرورش ، رابطین محترم مدارس و پلیس راه استان در اجرای طرح های ارتقای ایمنی افزود : این طرح ها با هدف ارتقای سطح دانش ترافیکی دانش آموزان مدارس حاشیه راه های استان که به لحاظ احتمال بروز حوادث ترافیکی در معرض خطر بیشتری هستند همه ساله از سوی این اداره کل اجرا می شود.در این راستا در بخش ایمن سازی فیزیکی محدوده حاشیه راه های استان10 مقطع عبور و مرور دانش آموزان مدارس در سطح استان ایمن سازی خواهد شد و همچنین در بخش آموزش مدارس حاشیه راه  ها 18 مدرسه ایمن سازی خواهد شد که با توجه به شروع سال تحصیلی این طرح ها در حال انجام و تجهیزات ایمنی در حال نصب و اجرا می باشد.
وی ادامه داد : آموزش نکات ایمنی و ترافیکی به دانش آموزان در قالب گروههای نمایشی  ، توزیع اقلام آموزشی محتوی پیام های آموزشی - ترافیکی از قبیل کتاب جزوه، جلیقه شبرنگ، کیف مدرسه، بازی های ترافیکی، وسائل تحریری (مزین به شعائر ترافیکی)، حضور کار‌شناسان و مربیان در مدارس و آموزش نحوه صحیح تردد در راه ‌های برون شهری  از دیگر برنامه‌ هایی است که در بخش آموزشی طرح انجام می گیرد .
شایان ذکر است اجرای طرح های ارتقای ایمنی در 60  مدرسه حاشیه راههای استان با تحت پوشش قراردادن قریب به  6000 دانش آموز طی سالهای اخیر توسط اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان انجام گرفته است.
منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار