کد خبر: ۶۶۵۶۷۴
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۳ 09 October 2018

به گزارش تابناک سمنان به نقل از ایسنای سمنان:

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: با فرهنگ‌سازی و معرفی صحیح ظرفیت‌های وقف می‌توان بسیاری از کاستی‌های جامعه را مرتفع کرد و در این راه لازم است واقفان اولویت‌های استان در وقف جدید را مدنظر داشته باشند.

 حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالله واحدی در آیین افتتاح دفتر نمایندگی اوقاف و امور خیریه شهرستان میامی که با حضور امام‌جمعه میامی، فرماندار میامی، تعدادی از مسئولان این شهرستان، هیات امنای بقاع متبرکه و اماکن مذهبی این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: با بررسی‌های کارشناسانه نیازهای استان در وقف جدید شناسایی شده و در هنگام مراجعه واقفان خیراندیش به آنها مشاوره داده می‌شود.

وی افزود: بر اساس این بررسی‌ها بهداشت و درمان، ازدواج و اشتغال جوانان، علم و فناوری، موضوعات قرآنی، ارائه خدمات به زائران امام رضا، حوزه‌های علمیه و ترویج فرهنگ اهل‌بیت اولویت‌های کلی استان در وقف جدید است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان با اشاره به اقدامات مختلف این اداره کل در حوزه‌های فرهنگی، قرآنی و موقوفات عنوان کرد: اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان در سه حوزه مدیریت موقوفات، عمران و آبادانی و اداره بقاع متبرکه و توسعه و ترویج فرهنگ قرآنی برنامه‌هایی را در دستور کار دارد.

وی اجرای نیات واقفان خیراندیش را یکی از اولویت‌های اصلی اداره کل اوقاف و امور خیریه عنوان کرد و گفت: در طول سال برنامه‌های متمرکزی مانند مهر تحصیلی ویژه موقوفات مرتبط با دانش آموزان بی‌بضاعت، مهر تندرستی ویژه موقوفات بهداشت و درمان، بصیرت عاشورایی ویژه موقوفات عزاداری امام حسید(ع) برنامه‌ریزی و اجرا می‌شود.

واحدی ارتقای بهره‌وری موقوفات را یکی دیگر از اولویت‌های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان بیان کرد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان همچنین با اشاره به وجود ظرفیت‌های فراوان موجود در شهرستان میامی اظهار کرد: پیش از این مدیریت و نظارت بر موقوفات و بقاع متبرکه این شهرستان بر عهده اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان شاهرود بود و به دلیل فاصله حدود 80 کیلومتری مرکز این شهرستان از شاهرود، هیات امنای بقاع متبرکه و اماکن مذهبی، متولیان و مراجعین با مشکلاتی روبه‌رو بودند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین واحدی افزود: به‌منظور ارائه خدمات بهتر و سهولت در انجام فرایندهای اداری، با پیگیری‌های صورت گرفته، مجوز راه‌اندازی دفتر نمایندگی اوقاف و امور خیریه میامی اخذ و این دفتر راه‌اندازی شد.

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار