رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان :
به گزارش تابناک سمنان ،رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: نظارت بر نحوه فروش نوشت افزار با هدف جلوگیری از گران فروشی و تخلف در این استان تشدید می شود.
کد خبر: ۶۶۰۲۸۴
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۶ 27 September 2018
به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان، معدن و تجارت استان سمنان: بهروز اسودی با اعلام این خبر گفت: 54 بازرس این سازمان و اتاق ‌های اصناف شهرستان ‌ها، بر نحوه عرضه و فروش نوشت ‌افزار، کیف و کفش در استان نظارت می‌کنند.
وی بیان کرد: این طرح از 19 شهریورماه تا 10 مهرماه به منظور بازرسی، نظارت بر قیمت، تامین و توزیع و خدمات اولویت ‌دار ویژه آغاز سال تحصیلی در این استان در حال اجرا است.
وی اجرای طرح گشت های مشترک را از جمله برنامه های اولویت دار به منظور رصد بازار و نظارت بر عملکرد صنوف ذکر و تصریح کرد: این گشت ها با همکاری اتاق اصناف، اداره صنعت، معدن و تجارت ، بهداشت و نیروی انتظامی انجام می شود.
اسودی خاطر نشان کرد: هدف از اجرای طرح نظارت بر نحوه فروش نوشت‌ افزار در استان سمنان، اعمال نظارت پیشگیرانه و جلوگیری از سوء استفاده ‌های احتمالی عرضه‌کنندگان نوشت افزار و جلوگیری از عرضه انواع نوشت ‌افزار تقلبی و غیراستاندارد وارداتی و برخورد قانونی با کالاهای قاچاق در بازار با رویکرد حمایت از تولیدات داخلی و همچنین جلوگیری از هرگونه کمبود کالا، کم‌فروشی و افزایش غیرمنطقی قیمت ها و بروز تخلف های احتمالی است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان یاد آور شد: تمام واحدهای صنفی موظف به نصب قیمت کالا و نرخ ‌نامه در معرض دید عموم هستند و شهروندان می توانند هرگونه تخلف گرانفروشی، کم‌فروشی، نداشتن برچسب قیمت و ارایه نکردن فاکتور از سوی فروشندگان را با شماره 124 سامانه ستاد خبری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گزارش کنند.
دو واحد تولیدی نوشت ‌افزار در استان سمنان وجود دارد که سالانه حدود 10 هزار تن نوشت‌ افزار تولید می کنند.

منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار