وزیر آموزش وپرورش در ایوانکی خبر داد :
به گزارش تابناک سمنان ،افتتاح مرکز آموزشی 9 کلاسه بنت‌الهدی در ایوانکی، افتتاح مرکز آموزش‌های تخصصی و مهارت‌آموزی دانشگاه فرهنگیان در آرادان و دیدار با جمعی از فرهنگیان گرمسار از مهم‌ترین برنامه‌های کاری وزیر آموزش و پرورش در سفر به استان سمنان است.
کد خبر: ۶۵۳۷۵۰
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۷ 10 September 2018
 به گزارش تابناک سمنان ؛ سیدمحمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش امروز به‌منظور افتتاح دو طرح آموزشی و دیدار با جمعی از فرهنگیان گرمسار با استقبال مسؤولان استانی و شهرستانی وارد استان سمنان شد.
افتتاح مرکز آموزشی 9 کلاسه بنت‌الهدی در ایوانکی، افتتاح مرکز آموزش‌های تخصصی و مهارت‌آموزی دانشگاه فرهنگیان در آرادان و دیدار با جمعی از فرهنگیان گرمسار از مهم‌ترین برنامه‌های کاری وزیر آموزش و پرورش در سفر به استان سمنان است. برنامه‌های وزیر آموزش و پرورش در استان سمنان با حضور در گلزار شهدا و ادای احترام به مقام شامخ شهدا آغاز شد. وی گفت :سال تحصیلی پیش رو، 14 میلیون و هفت هزار و 736 دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیلی داردکه این آمار در مقایسه با سال قبل، رشد حدود 6 درصدی  داشته است .
وی گفت: این دانش‌آموزان در نزدیک به 600 هزار کلاس درس مشغول به تحصیل می‌شوند که در روزهای اخیر آماده‌سازی شده است.
بطحایی بیان داشت: مدرسه محل تمرین دستگیری افتادگان است و در میان همه اهداف، توجه به ساختمان‌ها و فضاهای فیزیکی نیز عاملی مهم محسوب می‌شود.
وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: باید برای عاقبت‌به‌خیری فرزندان ایران اسلامی و رفع مشکلات آموزش و پرورش و رفاه فرهنگیان تلاش کرد.
بطحایی تصریح کرد: تأثیر معلم در حصول این اتفاقات مهم است و در کنار معلم، فضای فیزیکی نقش مهمی دارد تا دانش‌آموزان زندگی بهتر را بیاموزند.
وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: هشت هزار کلاس تا مهرماه در کشور افتتاح می‌شود که این عدد تا پایان سال 97 به 10 هزار کلاس درس می‌رسد.
بطحایی تصریح کرد: 50 درصد از این مدارس توسط خیران و 50 درصد توسط دولت ساخته شده و در اختیار نظام آموزش و پرورش قرار گرفته است.
وی ادامه داد: آموزه‌های دینی، خیران را به امر مقدس مدرسه‌سازی ترغیب کرده و باید این مشارکت افزایش یابد تا با حضور خیران، همه از امکانات مطلوبی بهره‌مند شویم.
وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: 25 درصد مدارس در کشور ناایمن است و باید با هم‌افزایی این نقص رفع شود.
بطحایی ادامه داد: شروع سال تحصیلی جدید در 105 هزار مدرسه کشور خواهد بود و همه آمادگی دارند تا از آینده‌سازان کشورمان استقبال کنند.
منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار