سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دامغان :
به گزارش تابناک سمنان ،سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دامغان از احداث احداث 15 بند سنگ و ملات و بند خاکی باهدف بهبود ذخائر سفره‌های زیرزمینی در تویه رودبار این شهرستان با حجم تقریبی بالغ بر 21 هزار مترمکعب طی یک سال اخیر خبر داد .
کد خبر: ۶۲۷۷۲۹
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۵ 07 July 2018
به گزارش تابناک سمنان ،سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دامغان علی اکبر عباسی راد  بااعلام این خبر اظهار کرد: در راستاي رسيدن به اهداف آبخيزداري پیش‌بینی شده ، طی یک سال گذشته عملیات احداث بند سنگ و ملات کلاته رودبار دامغان   با اعتبار   7.4 میلیارد ريــالی از محل اعتبارات ملی و بند و سنگ ملات در منطقه تویه رودبار و بق و طاق و بند خاکی نعیم آباد با اعتبار بالغ بر دو هزار و  488 میلیون ریال از محل اعتبارات استانی اجرایی شد. 
وی افزود: این عملیات در قالب احداث 15 بند سنگ و ملات با حجمی در حدود 3700 متر مکعب و بند خاکی با حجم 17 هزار و 320 مترمکعب به اجرا درآمد. 
سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دامغان كنترل سيلاب و تغذيه سفره‌هاي آب زير زميـــــني منطقه را از اهداف اجرای این طرح‌ها برشمرد و خاطرنشان کرد: اين بندها با توجه حجم بالای مخازن خود قادرند هر بار مقدار قابل توجهی سيلاب را ذخيره و ضمن تغذیه سفره‌های آب زیرزمینی از خسارات احتمالي سيلاب‌هاي فصلي در پايين دست نیز جلوگيري کنند.
عباسی با اشاره به اهمیت پروژه‌های آبخیزداری در استان تصریح کرد: اجراي پروژه‌هاي آبخيزداري طي سال‌های گذشته نقش بسيار زيادي در حفاظت خاك ،كنترل سرعت و خسارات ناشي از سيلاب و تغذيه سفره‌هاي آب زير زميني ،چاه‌ها و قنوات موجود در منطقه داشته است.
وی یادآوری کرد: عمليات اجرايي طرح آبخيزداري حوزه کلاته رودبار که در گذشته آغاز شده است به صورت مستمر تا اجراي كل پروژه هاي پيش بيني شده ادامه خواهد داشت.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار