مدیر کل میراث فرهنگی استان سمنان:
به گزارش تابناک سمنان ،مدیر کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: مردم محلی و بومی نقش مهمی در مدیریت عرصه جنگل ابر شاهرود دارند.
کد خبر: ۶۲۶۴۰۲
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۸ 03 July 2018
به گزارش روابط عمومي اداره كل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان سمنان «محمد جهانشاهی» روز گذشته و در دیدار با دهیار و اعضای شورای اسلامی روستای ابر شاهرود، افزود: نقش مردم باید در زمینه حفاظت و توسعه پایدار جنگل ابر از دولت پررنگ‌تر باشد.
وی با بیان اینکه این اداره کل در صدد اجرای طرح توسعه اکوتوریسم در جنگل ابر است، گفت: در این طرح، نقش مردم، محیط زیست، منابع طبیعی و میراث فرهنگی در حفاظت و توسعه پایدار این جنگل مشخص می‌شود.
جهانشاهی از جمله اقدامات انجام شده برای ساماندهی جنگل ابر توسط این اداره کل را تامین بخشی از زیرساختها، برگزاری جلسات متعدد برای حفظ امنیت گردشگران، برگزاری کلاسهای آموزشی صنایع‌دستی ویژه اهالی بومی منطقه، ساخت سرویس بهداشتی و ... عنوان و کرد و گفت: به زودی چند چشمه سرویس بهداشتی جدید در جنگل ابر ایجاد می شود.
وی با تاکید بر اینکه باید جلسات مداومی برای توسعه گردشگری منطقه ابر برگزار شود، افزود: ورود گردشگران به جنگل ابر باید قانونمند باشد.
مدیر کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان خواستار مشارکت مردم محلی در راه اندازی فروشگاه صنایع‌دستی، توجه به بازاریابی و تبلیغات و افزایش سطح ارائه خدمات و جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در طرح‌های توسعه گردشگری جنگل ابر شد.
رئیس شورای اسلامی روستای ابر شاهرود نیز در این دیدار خواستار ایجاد زیرساختهای لازم برای رفاه گردشگران در جنگل ابر شد.
«علی غلامی» با تاکید بر اینکه رشد گردشگری روستای ابر زمینه ساز رشد اقتصادی این روستاست، گفت: رشد بازدید گردشگران از جنگل ابر باید مداوم باشد.
جنگل ابر قسمتی از قدیمی‌ترین و زیباترین جنگلهای هیرکانی است که با گونه‌های گیاهی و جانوری نادر، یکی از زیباترین نقاط ایران و شمال شرق کشور است.
این جنگل به دلیل این که در اغلب مواقع فضای این جنگل را اقیانوسی از ابر فراگرفته به این نام مشهور است. در این جنگل ابرها آنقدر به درخت‌ها نزدیک اند که به‌نظر می‌رسد جنگل بر روی ابرها سوار است و می‌توان در میان ابرها گشت و گذار کرد و به باور بسیاری از گردشگران یکی از زیباترین چشم‌اندازهای طبیعت ایران محسوب می‌شود.
جنگل ابر در فهرست میراث طبیعی ایران ثبت شده و منطقه حفاظت شده نیز اعلام شده است. این جنگل در 45 کیلومتری شمال شاهرود واقع شده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار