فرماندار سمنان:
به گزارش تابناک سمنان ،فرماندار شهرستان سمنان بر لزوم و ضرورت برخورد قانونی با تجاوز و تصرف غیر قانونی در بستر و حریم رودخانه‌های شهرستان سمنان تأکید کرد و گفت: اولویت اول و مهم در این موضوع، برخورد شدید با تجاوز و تصرفات غیرقانونی در بستر و حریم رودخانه گل رودبار در شمال شهرستان سمنان است.
کد خبر: ۶۲۵۳۱۵
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۷ 01 July 2018
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای،سیدعباس دانایی در جلسه شورای حفاظت از منابع آب سمنان که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، افزود: رودخانه گل رودبار به جهت اینکه یکی از منابع تأمین کننده آب شهرستان سمنان است بسیار حائز اهمیت است و در اولویت قرار دارد، متأسفانه از سالیان گذشته در بستر و حریم این رودخانه تصرفات غیرقانونی انجام شده است.
وی ادامه داد:تصرفات غیرقانونی، برداشت‌ها و اضافه برداشت‌های غیرمجاز در حریم و بستر رودخانه گل رودبار، حقابه برخی کشاورزان و اهالی مناطق پایین دست و خصوصاً شهرستان سمنان را تضییع کرده است، لذا شرکت آب منطقه‌ای سمنان با همکاری و تعامل نیروهای قضایی و انتظامی جهت رفع این تصرفات غیرقانونی اقدام خواهند کرد.
دانایی با اشاره به تدوین طرح الگوی کشت در شهرستان سمنان گفت: طرح الگوی کشت و اصلاح شیوه‌های نوین آبیاری باید با هدف افزایش بهره‌وری آب انجام شود و متناسب با اقلیم منطقه، الگوی کشت تدوین گردد. اصلاح شیوه آبیاری و مدیریت مصرف نیز بسیار حائز اهمیت است.
مدیر امور منابع آب شهرستان سمنان نیز در این جلسه گفت: طول رودخانه‌های شناسایی شده در شهرستان سمنان 2300 کیلومتر است که از این میزان، 121 کیلومتر رودخانه‌های مهم و اصلی شهرستان را تشکیل می دهند.
وی ادامه داد: گل رودبار، زرتل، آبگرم، چاشخوران، دوزهیر و... از مهمترین رودخانه های اصلی شهرستان سمنان هستند.
غلامرضا احسانی افزود: در سال گذشته کار مطالعات تعیین حد حریم و بستر 37 کیلومتر از رودخانه های شهرستان سمنان انجام شد، و حدود 43 کیلومتر آن نیز در سالجاری در دست اجرا است.
وی اضافه کرد: فاز دوم تعیین حد بستر رودخانه گل رودبار شهرستان سمنان، به عنوان یکی از اصلی‌ترین منابع تأمین کننده آب شهرستان به طول 10 کیلومتر به زودی انجام خواهد شد.
مدیر امور آب شهرستان سمنان با اشاره به وجود تصرفات غیرقانونی و تجاوز به حریم و بستر رودخانه گل رودبار، گفت: در سال گذشته و با دستور مقام قضایی و همکاری نیروهای انتظامی، سه مورد رفع تصرف از بستر رودخانه گل‌رودبار انجام شد.
احسانی همچنین خاطر‌نشان کرد: برای تکمیل و اجرای مطالعات تعیین حد حریم و بستر رودخانه های شهرستان سمنان در سال‌جاری بالغ بر یک میلیارد و 200 میلیون تومان اعتبار نیاز است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار