کد خبر: ۵۷۶۶۶۱
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۱ 09 March 2018
به گزارش تابناک سمنان به نقل از جی پلاس خانواده‌ها برای به پا داشتن این آیین قدیمی با توجه به سلیقه شخصی از ترفند‌های مختلفی استفاده می‌کنند که نمونه آن‌ها در ظروف مورد استفاده در سفره هفت سین است. این ظروف که از جنس‌های سفال، سرامیک، چوب، برنج، گچ، شیشه و ... در سطح بازار وجود دارند با توجه به جنس و میزان دقت و زمانی که بر روی آن صرف شده قیمت‌های متنوعی دارند.
در سطح بازار گشتی زدیم تا از آخرین قیمت‌های آن باخبر شویم.
قیمت‌ها برای ظروف سفره هفت سین سفالی از رقم ۳۰ هزار تومان آغاز می‌شود که بیشتر این کالا‌ها از جنس سفال بوده و در مقایسه با سایر کالا‌های مشابه تزئینات کمتری دارد، ظروفی هفت سین از جنس برنج ۶ عدد ۸۰ هزار تومان قیمت گذاری شده که این وسایل با توجه به رنگ و جنسشان مخاطبان خاص خود را دارد، مجموعه هفت سین سرامیکی مدل پایه دار به قیمت ۱۴۰ هزار تومان به فروش می‌رسد که تفاوت قیمت آن بیش از هر چیز در جنس آن نهفته است، ظروف هفت سین سفالی میناکاری شده ۲۸۴ هزار تومان و همین ظروف با میناکاری بیشتر به قیمت ۵۴۳ هزار تومان قیمت گذاری شده است.

سایر ظروف نیز با توجه به مواد به کار رفته در همین دامنه‌ی قیمتی به فروش می‌رسد.

در کنار وسایل سفره هفت سین مواردی شامل حوض ماهی، تنگ ماهی، تخم مرغ سفالی، عروسک‌های حاجی فیروز نیز به فروش می‌رسد که قیمت آن‌ها به صورت زیر است:
حوض سفالی کاشی کاری شده با توجه به سایز آن از مبلغ ۲۵ هزار تومان به بالا قیمت گذاری شده، تخم مرغ سفالی تزئین شده هر عدد ۵ هزار تومان، برچسب تزئین برای تخم مرغ ۲ هزار و ۵۰۰ تومان و عروسک‌های حاجی فیروز با توجه به سایز و جنس آن‌ها از مبلغ ۱۰ هزار تومان به خریداران عرضه می‌شود.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار