عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی درباره سهام عدالت، گفت: جلوگیری از فروپاشی سه هزار میلیاردی سود سهام عدالت به شکل نقدی میسر است.
کد خبر: ۵۰۶۶۱۶
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۳ 10 October 2017

به گزارش تابناک سمنان و به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس، سیدحسن حسینی شاهرودی بیان کرد: بخشی از هزینه مالکیت سهام عدالت از محل سود ۱۰ سالِ گذشته متعلق به مردم پرداخت شده و بخش باقی مانده هم باید ازطریق خود سهام داران تسویه شود تا مالکیت صد درصدی سهام عدالت در اختیار مشمولان قرار بگیرید از این رو افراد باید مبلغی را به صندوق معرفی شده بپردازند.

سهام عدالت

وی ادامه داد: همچنین دولت و سازمان خصوصی سازی اعلام کرده اند که سود این ایام را به سهامداران پرداخت خواهند کرد، اما این تصمیم مسئولان، با مخالفت عده ای از نمایندگان اقتصادی مجلس شورای اسلامی روبرو شده، چرا که این افراد معتقدند رقم مورد نظر برای پرداخت سود به مردم، بسیار اندک بوده و در سبد خانوار تاثیر بسزایی ندارد.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تشابه پرداخت سود سهام عدالت به موضوع یارانه ها که در یک وعده معین مبلغی به میزان ۴۰ تا ۵۰ هزار تومان بین مردم توزیع می شود، افزود: اگرچه سود سهام اثر وضعی مطلوبی در درآمد و سبد خانوار ندارد اما در مجموع عدد بزرگ و قابل توجهی یعنی نزدیک به ۳ هزار میلیارد تومان است که در راستای تولید و توسعه سرمایه گذاری اثر بخش خواهد بود.

حسینی شاهرودی اضافه کرد: مجموع سود سهام عدالت در آینده نقش چشمگیری در تولید ملی داشته و از تورم جلوگیری خواهد کرد.

وی با تأکید بر مخالفت برخی از اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس با این نوع از توزیع و پول پاشی در جامعه گفت: به جای پرداخت نقدی سود، با هدایت کل آن به سمت تولید در سهام صنایع گنجانده شده در سبد سهام عدالت، سهام داران در آینده نه چندان دور شاهد آثار مثبت آن خواهند بود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار