سرپرست اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان سمنان:
به گزارش تابناک سمنان، سرپرست اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان سمنان گفت : تردد در ایام منتهی به عاشورا در محور های این استان به بیش ازدو برابر افزایش می یابد.
کد خبر: ۵۰۰۷۹۴
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۷ 27 September 2017

به گزارش تابناک سمنان، احسان منصور کیایی سرپرستاداره کل حمل و نقل و پایانه های استان سمنان با اشاره به وضعیت ترافیکی در استان سمنان، گفت : تمهیدات لازم به منظور ارتقای سطح خدمات به تردد کنندگان محورهای مواصلاتی در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی اتخاذ شده چرا که پیش بینی می شود ترافیک در استان از پنجم تا دهم مهرماه نیمه سنگین باشد.

وی با اشاره به آمار تردد وسایط نقلیه در ایام تاسوعا و عاشورای سال گذشته اظهار کرد: در پر ترافیک ترین روز در ایام تعطیلات مشابه سال گذشته، تردد در مجموع محورهای بزرگراه امام رضا (ع) نسبت به میانگین تردد روزهای قبل از تعطیلات مذکور، بیش از دو برابر افزایش داشته است، حتی در ساعات اوج ترافیک، تردد وسایل نقلیه در برخی از محورها به حدود سه هزار وسیله نقلیه در ساعت نیز رسیده است.

سرپرست اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان سمنان، گفت: به دلیل سفر هموطنان در ایام تعطیلات تاسوعا و عاشورای حسینی به خصوص برای زیارت حرم ‌مطهر رضوی (ع)، تردد وسایل نقلیه در محورهای مواصلاتی استان افزایش خواهد داشت به طوریکه پیش بینی می شود افزایش ترافیک تا ساعات اولیه روز دوشنبه هفته آتی ادامه یابد.

منصورکیایی گفت: این افزایش تردد در شروع تعطیلات در محورهای لاین جنوبی بزرگراه (مسیر تهران به مشهد)، و در روز پایانی تعطیلات در محورهای لاین شمالی بزرگراه (مسیر مشهد به تهران) به صورت مضاعف خواهد بود، لذا از هموطنان درخواست می شود با صبر و حوصله و رعایت قوانین و مقررات به رانندگی بپردازند تا در این ایام دچار حادثه رانندگی نشوند.

وی با اشاره به نقش تاثیر گذار مجتمع های خدماتی رفاهی درجلوگیری از تصادف ها افزود: بیش از ۶۰ درصد تلفات جاده ای استان ناشی از خستگی و خواب آلودگی است که در این بین برنامه ریزی و مدیریت سفر، استفاده بهینه مسافران از جاذبه های دیدنی و تاریخی شهرهای طول مسیر سفر، بهره مندی از امکانات مجتمع های خدماتی رفاهی در راه های استان، رعایت نکات ایمنی، استراحت و توقف ۱۵ دقیقه ای بعد از هر دو ساعت رانندگی از جمله راهکارهای سودمند در کاهش تصادفات به شمار می آید.

سرپرست اداره کل پایانه های استان سمنان با اشاره به بهره برداری از سامانه های هوشمند در محورهای مواصلاتی استان افزود: ۴۹سامانه ثبت تخلف سرعت در محورهای بزرگراهی استان به بهره برداری رسیده که با نصب این سامانه ها انتظار می رود، میزان قابل توجهی از سوانح رانندگی و تخلف سرعت مجاز در استان کاهش یابد.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار