مسئول کمیته بین الملل فدراسیون کوهنوردی:
مسئول کمیته بین الملل فدراسیون کوهنوردی بابیان اینکه برای قهرمان پروری به سالن مجهز برای برگزاری مسابقات نیاز داریم، گفت: به طور متوسط سالانه ۲۰سالن سنگ نوردی در کشور تجهیز می‌شود.
کد خبر: ۴۹۴۰۳۳
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۲ 14 September 2017

به گزارش تابناک سمنان، محمود هاشمی در گفتگو با خبرنگار مهر بزرگترین مشکل ورزش سنگنوردی کشور را کمبود دیواره، اماکن ورزشی و فراهم نبودن زیر ساخت های لازم برای برگزاری مسابقات بین المللی در شهرستان ها برشمرد و ابراز داشت: در دسترس نبودن خوابگاه، نبود دیواره و سخت بودن دسترسی به امکانات لازم از جمله مشکلاتی است که برگزاری مسابقات بین المللی را در تهران نیز دچار چالش می کند لذا برای رفع این مشکلات سالانه به طور متوسط ۱۵ الی ۲۰سالن در کشور برای برگزاری مسابقات سنگنوردی تجهیز می شود.

محمود هاشمی مسئول کمیته بین الملل فدراسیون کوهنوردی

وی افزود: در تلاشیم تا سالانه میزبانی های بیشتری را در سطح کشور داشته باشیم چرا که با این امر به ویژه در سن نونهالان و نوجوانان جایگزینی قهرمانان را خواهیم داشت لذا هرچه استعداد بیشتری به این حرفه ورود پیدا کند، قهرمان پروری نیز بیشتر می شود.

مسئول کمیته بین الملل فدراسیون کوهنوردی بابیان اینکه سنگ نوردی در بین ورزش های دنیا به خاطر اینکه تازه وارد المپیک شده،دارای جایگاه خاصی است، ابراز داشت: سنگ نوردی در المپیک ۲۰۲۰ جز ورزش های این رویداد بزرگ قرار داده شد لذا به علت مدال آوری که این رشته ورزشی دارد در بین سایر کشورها نیز دارای مقبولیت خاصی است.

هاشمی در ادامه تصریح کرد: از نظر توانمندی ورزشکاران کشور باید گفت ایران در بلدرینگ و سرطناب مدال آور نیست ولی جایگه خوبی دارد اما در سرعتی همواره به عنوان کشور مدال آور در دنیا مطرح بودیم.

وی با بیان اینکه در صورت کسب مدال طلا توسط رضا علی پور در مسابقات لهستان جایگاه اول دنیا را در رشته سرعت حفظ خواهیم کرد، افزود: در مسابقات قهرمانی آسیا جوانان و نوجوانان سال گذشته ۱۹۰نفر شرکت کردند و ایران با کسب حدود ۱۹ مدال به صورت تیمی قهرمان مسابقات شد.

مسئول کمیته بین الملل فدراسیون کوهنوردی از برگزاریمسابقات قهرمانی آسیا در رده بزرگسال از ۱۸ تا ۲۱ سپتامبر خبر داد و گفت:در یک سال گذشته طی رقابت ورد کاپ جام جهانی در رشته سر طناب صاحب مدال نشدیم ولی در سرعتی حائز مقام اول دنیا هستیم.

چهارمین دوره مسابقات قهرمانی نونهالان کشور با حضور ۱۴۴ ورزشکار پسر و ۱۳۰سنگ نورد دختر در رشته سر طناب با چهار گروه نو نهالان و نوجوانان گرامی داشت عید غدیر هفته گذشته در شاهرودبرگزار شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار