فرماندار شاهرود:
فرماندار شاهرود ضمن گلایه از برخی استعلامات اداری برای سرمایه گذاران، گفت: سرمایه گذاران نباید در ادارات شاهرود سرگردان بمانند چرا که با اصل اقتصاد مقاومتی در تضاد است.
کد خبر: ۴۹۳۵۲۳
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۵ 13 September 2017

به گزارش تابناک سمنان، سید محمدرضا هاشمی در نشست شورای اداری شهریورماه شاهرود که پیش از ظهر چهارشنبه در سالن هلال احمر این شهر برگزار شد، ضمن انتقاد شدید از برخی ادارات و دستگاه های دولتی و خدماتی مخصوصا مجموعه وزارت نیرو درباره تسهیل در شرایط سرمایه گذاری، بیان کرد: سرمایه گذاران نباید در ادارات شاهرود سرگردان بمانند و هیچ عذری در این راستا پذیرفتنی نیست.

شورای اداری شاهرود

وی افزود: معنایی برای این امر نمی توان یافت که یک استعلام از مجموعه آب منطقه ای برای سرمایه گذاری که منجر به اشتغال، توسعه اقتصادی و رفع موانع می شود ۴۵ روز به طول انجامد لذا با دستور مستقیم استاندار مبنی بر تنفیظ اختیارات ادارات کل در این موارد به ادارات شهرستانی نباید شاهد رخ دادن چنین عملکردهایی باشیم.

باید برای سرمایه گذار فرش قرمز پهن کرد​

معاون استاندار سمنان، با بیان اینکه امروز باید برای سرمایه گذار فرش قرمز پهن کرد نه اینکه وی را در پشت درب اتاق روسا نگه‌داشت، گفت: باید شرایط را برای سرمایه گذاران تسهیل کرد.

هاشمی همچنین خواستار عنایت بیشتر مسئولان ادارات به مقوله خدمت‌رسانی به مردم شد و بیان کرد: متاسفانه هستند روسای ادارات شهرستانی که از ابتدای سال هنوز رنگ روستاهای محرومی مانند اسب‌کشان را ندیده اند این درحالی است که ما مدیران شهرستان هستیم و نه شهر شاهرود.

وی افزود: ما گلایه ای نیز از برخی مدیران کل داریم که بعضاً از ابتدای سال تا کنون به شاهرود سفر هم نکرده اند که البته این امر نیز به ادارات شهرستانی باز می گردد چراکه مسئولان شهرستانی ما باید از آنها دعوت کنند لذا باید در بین مردم حضور یافت و از مشکلاتشان آگاه شد نباید بگذاریم این احساس در بین مردم به وجود آید که برای رسیدگی به کارشان حتما باید به فرمانداری یا مرکز استان مراجعه کنند.

مدیر ناتوان خداحافظی کند

فرماندار شاهرود با بیان اینکه اگر مدیری نمی‌تواند در شرایط خدمت‌رسانی به مردم فارغ از ساعت اداری و شرایط مدیریت جهادی اقدام کند باید از مجموعه خداحافظی کند، بیان کرد: ما باید تفکر دهه ۶۰ را با برنامه دهه ۹۰ در هم بیامیزیم، روزگاری به یاد داریم که مسئولان جهاد در ابتدای انقلاب در نقاط روستایی بدون آسفالت، خودروهای چند میلیونی، بدون کولر و با مشقت بسیار به مردم سرکشی می کردند لذا امروز که همه شرایط فراهم است عذری برای عدم حضور مدیران در روستاها وجود ندارد.

هاشمی بیان کرد: ما در فرمانداری شاهد حضور پیرمردی روستایی بودیم که از دورترین نقاط شهرستان برای رفع مشکلاتش آمده بود ما بارها و بارها اعلام کرده ایم برگرداندن ارباب رجوعی که از بیارجمند، طرود، ستوه، بیدستان، اسب کشان، زمان آباد و ... می آید غلط است شاید بتوان به کسی در درون شهر حضور دارد گفت برای ادامه کارش روزی دیگر مراجعه کند اما روستایی که در نهایت ماهی ۵۰هزار تومان یارانه می گیرد و همان میزان را باید خرج سفر کند که به دیدار یک مسئول بیاید نباید ناامید بازگردد.

وی افزود: مدیران ما باید به گونه ای رفتار کنند که حتی جواب نه را نیز با عطوفت به ارباب رجوع بدهد، این نیست که مردم بیایند و پشت درب اتاق مسئولی بمانند، ما با این رفتارها برخورد خواهیم کرد.

برند سازی انگور شاهرود مهمترین مطالبه باغداران است

رئیس شورای اداری شاهرود در دیگر بخش سخنان خود، ضمن اشاره به گلایه های نماینده شهرستان در مجلس به دلیل عدم برگزاری شایسته جشنواره انگور در سطح کشور، بیان کرد: جشنواره انگور شاهرود به صورت خودجوش توسط شهرداری رودیان انجام شد که امیدواریم بتوانیم در سال های آتی این جشنواره را به صورت رسمی با حضور خانه کشاورز، جهاد کشاورزی، مرکز تحقیقات، انجمن انگور، بخشداری، نظام صنفی کشاورزان، مجموعه وزارت جهاد و دانشگاه ها برگزار کنیم.

هاشمی با تاکید بر اینکه باید بتوانیم کاری را در اندازه نام و شان انگور شاهرود برگزار کنیم، تصریح کرد:البته دغدغه مردم برای برند سازی انگور در سطح کشور بجا است که امیدواریم سال آتی بتوانیم این جشنواره را در سطح برند سازی کشوری قرار دهیم.

وی همچنین ضمن اشاره به افتتاح پروژه ها در هفته دولت، گفت: در بحث اعتباری پروژه های این هفته در سطح شهرستان ۵۳ درصد و در بحث کمیت تعداد پروژه ها شاهد رشد ۲۳درصدی طرح ها بودیم که این امر قابل توجه است.

منبع: مهر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار