به گزارش تابناک سمنان، عضو تیم جراحی مغز و اعصاب و استاد دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان جراحی میلومننگوسل با همت پزشکان و پرسنل مراکز آموزشی پژوهشی درمانی امیرالمومنین(ع) و کوثر سمنان و با انجام یک هماهنگی مطلوب بین بخش های جراحی، بیهوشی و نوزادان، برای بهبود نوزاد مبتلا به میلومننگوسل، با موفقیت به انجام رسید.
کد خبر: ۴۶۹۰۴۷
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۸ 29 July 2017

به گزارش تابناک سمنان، دکتر سعید سعیدی نیا جراح مغز و اعصاب این دانشگاه،اظهار کرد: حدود3ماه پیش به دنبال تولد نوزاد پسر مبتلا به میلومننگوسل که در یکی از مراکز درمانی شهر سمنان بستری بود، توسط دکتر سعیدی‌نیا جراح مغز و اعصاب مرکز کوثر مورد ویزیت قرار گرفت و با توجه به نیاز به انجام عمل جراحی ترمیمی با هماهنگی دکتر دانایی فوق تخصص نوزادان مرکز امیرالمومنین، در بخشNICUاین بیمارستان بستری شد.

وی افزود: در ادامه بیمار توسط دکتر علی اکبرهمتی، متخصص بیهوشی ویزیت و آماده انجام عمل جراحی ترمیم میلومننگوسل شد.

این جراح و استاد دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با بیان اینکه جراحی میلومننگوسل توسط اینجانب در مدت دو ساعت با موفقیت به پایان رسید تصریح کرد: خوشبختانه بعد از جراحی ، نوزاد با وضعیت عمومی خوب به بخش NICUمنتقل شد.

دکتر سعیدی‌نیا گفت:بیماری میلومننگوسل یک اختلال مادرزادی در تشکیل بخشی از ستون فقرات و نخاع است که در طی آن نخاع،پرده‌های نفری به عضلات و مهره‌ها به صورت کامل شکل نمی‌گیرد و عدم ترمیم آن با حیات طبیعی منافات داشته و منجر به عفونت‌های کشنده می‌شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار