مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی سمنان:
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: مبارزات بیولوژیک با آفات در اراضی کشاورزی این استان توسعه می‌یابد.
کد خبر: ۴۶۱۴۸۰
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۵ 17 July 2017

به گزارش تابناک سمنان به نقل ازروابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، عباس مشیریان با اشاره به‌ضرورت توسعه مبارزات بیولوژیک در اراضی کشاورزی این استان اظهار داشت: این مهم در راستای کاهش مصرف سموم و با رویکرد تولید محصول سالم (گواهی‌شده) در استان در حال انجام است.

وی با اشاره به‌ ضرورت به حداقل رساندن عوارض ناشی از سموم شیمیایی در محصولات کشاورزی افزود: در سال‌های اخیر برای کاهش اثرات سوءمصرف آفت‌کش‌ها، سایر راهکارهای کنترل آفات به‌ویژه کنترل بیولوژیک در اولویت برنامه‌های وزارت جهاد کشاورزی و سازمان‌های استانی آن قرار گرفته است و در این راستا، هر ساله شاهد توسعه سطح مبارزه بیولوژیک با آفات در باغات و مزارع استان سمنان به‌عنوان یکی از استان‌های پیشرو در این نوع مبارزه با آفات هستیم.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه این طرح به مدت 13 سال است که در استان سمنان در حال انجام است، تصریح کرد: بهره‌برداران بخش کشاورزی استان در این زمینه استقبال خوبی داشته‌اند.

مشیریان اضافه کرد: از ابتدای امسال، یک هزار و 100 هکتار از اراضی زراعی و باغات استان سمنان زیرپوشش این عملیات قرار گرفته‌اند.

وی با اشاره به برنامه‌های حمایتی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان برای توسعه مبارزات بیولوژیک با آفات در اراضی کشاورزی این استان افزود: پیش‌بینی می‌شود در صورت افزایش تقاضای کشاورزان سطح مبارزات بیولوژیک در سال جاری افزایش چشمگیری داشته باشد.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان تولید محصول سالم و ارگانیک را یکی از اهداف اجرای عملیات بیولوژیک عنوان کرد و افزود: ارتقای سلامت و حفظ محیط‌زیست از دیگر اهداف کنترل بیولوژیک است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار