به گزارش تابناک سمنان، محمد خزاعی عصر سه شنبه در همایش تخصصی رونق تولید و صادرات استان سمنان به میزبانی سالن یادگار امام(ره) استانداری گفت: مثبت شدن تراز کشور باعث ایجاد اعتماد سرمایه گذاران شده است.
کد خبر: ۴۲۱۷۲۱
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۰ 09 May 2017

به گزارش تابناک سمنان، محمد خزاعی عصر سه شنبه در همایش تخصصی رونق تولید و صادرات استان سمنان به میزبانی سالن یادگار امام(ره) استانداری گفت: مثبت شدن تراز کشور باعث ایجاد اعتماد سرمایه گذاران شده است.

مثبت شدن تراز کشور عامل جلب اعتماد سرمایه گذاران

معاون وزیر اقتصاد ضمن بیان اینکه مثبت شدن تراز کشور باعث ایجاد اعتماد سرمایه گذاران شد، ابراز داشت: طی سالهای اخیر سرمایه گذاری در مناطق آزاد در استان ها افزایش یافت که همین امر نشان می دهد پیش رفتن رشد اقتصادی در سال گذشته تا ۱۱.۶درصد حضور سرمایه گذارن خارجی را به دنبال داشت.

مثبت شدن تراز کشور عامل جلب اعتماد سرمایه گذاران

برجام عامل خروج دولت از رکود

محمد خزاعی گفت: برجام توانست شرایط اقتصادی کشور را بهبود و از رکود و تورم خارج کند، ابراز داشت: دولت در شرایطی قرار داشت که تحریم کشورهای خارجی باعث شده بود تا از مراودات تجاری عقب مانده و تولیدات داخل کاهش و در نتیجه با رکوداقتصادی مواجه شویم که برجام توانست با رفع تحریم ها، ارتباط ایران را با سایر کشورها ارتقا دهد.

بر اساس آمار بانکجهانی رشد اقتصادی ایران با یک میلیارد دلار در سال ۹۴برای نخستین بار مثبت شد.

دکتر خزاعی با بیان اینکه در سال گذشته سه میلیارد و ۱۲۴ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی از طریق سامانه های بانکی در کشور ایجاد شد، افزود: واردات کشور در سال ۸۸ بیش از ۵۵ میلیارد دلار و صادرات ۲۵ میلیارد دلار بود که همین اختلاف فاحش واردات بر صادرات باعث منفی شدن تراز کشور به میزان۳۰ میلیارد دلار شد که خوشبختانه بر اساس آمار بانکجهانی رشد اقتصادی ایران با یک میلیارد دلار در سال ۹۴برای نخستین بار مثبت شد.

یکسان بودن کیفیت تولید برای مصرف داخلی و صادرات شرط لازم برای جلب اعتماد مردم به تولیدات داخلی است

معاون وزیر اقتصاد ضمن تاکید بر اینکهکیفیت تولید مهمترین شاخصه ای محسوب می شود که تولید کنندگان کالاها باید به آن توجه کنند، تصریح کرد: در راستای حمایت از تولید داخل و رونق اقتصادیباید کیفیت تولید کالا برای مصرف داخلی و صادرات یکسان باشد چرا که تا زمانی مردم به مطلوب بودن کالای ایرانی به باور نرسند نمی توان از آنها انتظار داشت که در بازارها به دنبال اجناس خارجی نباشند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار