نیروگاه خورشیدی ۱۰۰ کیلوواتی یک واحد تولیدی با ۱۵ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری واقع در شهرک صنعتی شرق سمنان روز سه شنبه بهره برداری شد.
کد خبر: ۱۰۱۲۸۰۲
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۲ 30 November 2021

نیروگاه خورشیدی ۱۰۰ کیلوواتی در شهرک صنعتی سمنان بهره‌برداری شد

به گزارش تابناک سمنان سرپرست شرکت توزیع برق استان سمنان در آیین بهره برداری از نیروگاه خورشیدی بیان کرد: صفحه‌های خورشیدی شرکت الیاف سرامیک سپید بر روی سقف سوله انبارهای این شرکت نصب و مساحتی در حدود یک هزار متر مربع را به خود اختصاص داده است.

سید محمد حسینی نژاد اضافه کرد: متوسط انرژی تولیدی سالانه این نیروگاه، ۱۷۵ هزار کیلووات ساعت است و نرخ پایه خرید آن ۱۲ هزار و ۷۴۰ ریال است که با اعمال ضریب نرخ تعدیل در سال نخست به بیش از ۲۰ هزار ریال خواهد رسید.

وی تصریح کرد: به منظور نصب و بهره برداری از این نیروگاه خورشیدی، مبلغ ۱۵ میلیارد ریال توسط سرمایه گذار طرح، اعتبار هزینه شد و طی یک ماه کلیه مراحل طراحی، نصب و راه اندازی آن به اجرا درآمد.

حسینی نژاد با عنوان این که با بهره برداری از این نیروگاه خورشیدی، فقدان آلایندگی دی اکسیدکربن به میزان ۱۲۳ تن در سال، صرفه جویی ۴۹ هزار متر مکعب مصرف گاز طبیعی در سال، صرفه جویی به مقدار سالانه ۳۸ هزار و ۵۰۰ لیتر در مصرف آب و جلوگیری از انتشار آلاینده های محلی به میزان یک هزار و ۵۰ کیلوگرم در سال، از جمله ویژگی و شاخص های زیست محیطی این طرح است.

سرپرست شرکت توزیع برق استان سمنان با اشاره به این که در حال حاضر ۵۸ نیروگاه خورشیدی محدود به ظرفیت انشعاب زیر ۲۰۰ کیلووات در استان نصب است، گفت: مجموع ظرفیت تولیدی این نیروگاه ها ۷۶۱ کیلووات است.

لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
منبع: ایرنا

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار