در ۲۴ ساعت اخیر، شمار واکسن‌های تزریق شده از ۱۰۳ میلیون و ۱۶۰ هزار دوز گذشت، در حالی که آزمایش بیش از ۵ هزار تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شوند؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ولی هنوز برخی شان بستری هستند و حال ۳۳۸۶ تن از ایشان وخیم است.
کد خبر: ۱۰۱۱۲۶۵
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۳ 23 November 2021

تاکنون ۵۶ میلیون و ۹۴۴ هزار و ۷۷۴ دوز اول و ۴۵ میلیون و ۳۸۲ هزار و ۷۳ دوز دوم واکسن کرونا در کشورمان تزریق شده و همچنین ۸۳۳ هزار و ۶۰۵ نفر دوز سوم را دریافت کرده‌اند؛ تزریق مجموعا ۱۰۳ میلیون و ۱۶۰ هزار و ۴۵۲ دوز واکسن در ایران که ۴۱۱ هزار و ۴۱۸ دوز از آن‌ها در شبانه روز اخیر تزریق شده است.

 

به گزارش تابناک سمنان بر پایه اطلاعیه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از ظهر دیروز تا ظهر امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۵ هزار و ۱۴۴ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شده و از این بیماران، ۷۶۲ مورد بستری شدند. با احتساب این افراد، مجموع آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به ۶ میلیون و ۸۸ هزار و ۹ تن رسید.

در ۲۴ ساعت اخیر، ۱۳۲ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ بنابراین، تا ظهر امروز، متاسفانه آمار جان‌باختگان این بیماری در کشورمان به ۱۲۹ هزار و ۱۸۵ تن رسیده است، در حالی که تا به امروز خوشبختانه ۵ میلیون و ۸۰۷ هزار و ۸۹ تن از بیماران بهبود یافته‌اند.

همچنین ۳۳۸۶ تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند و همچنین تاکنون ۳۷ میلیون و ۹۹۶ هزار و ۹۰۴ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.


در حال حاضر ۸ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۵۸ شهر در وضعیت نارنجی، ۲۳۶ شهر در وضعیت زرد و ۱۴۶ شهر در وضعیت آبی قرار دارند. همچنین بر پایه آمار‌های ۲۴ ساعت اخیر، «نرخ مرگ» در کشورمان ۲.۲ درصد است و به همین تناسب، «نرخ بهبود» ۹۷.۸ درصد؛ وضعیتی دقیقا مشابه میانگین جهانی نرخ مرگ این بیماری.
 
 
لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:
اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار