در ۲۴ ساعت اخیر، شمار واکسن‌های تزریق شده از ۱۰۲ میلیون و ۷۴۹ هزار دوز گذشت، در حالی که آزمایش بیش از ۵ هزار تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شوند؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ولی هنوز برخی شان بستری هستند و حال ۳۳۹۳ تن از ایشان وخیم است.
کد خبر: ۱۰۱۱۰۰۱
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۴ 22 November 2021
 
تاکنون ۵۶ میلیون و 830 هزار و 741 دوز اول و 45 میلیون و 115 هزار و 3 دوز دوم واکسن کرونا در کشورمان تزریق شده و همچنین 803 هزار و 290 نفر دوز سوم را دریافت کرده‌اند؛ تزریق مجموعا ۱۰۲ میلیون و 749 هزار و 34 دوز واکسن در ایران که 603 هزار و 805 دوز از آن‌ها در شبانه روز اخیر تزریق شده است.
به گزارش تابناک سمنان  بر پایه اطلاعیه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از ظهر دیروز تا ظهر امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، 5 هزار و 427 بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شده و از این بیماران، 840 مورد بستری شدند. با احتساب این افراد، مجموع آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به ۶ میلیون و 82 هزار و 865 تن رسید.

در ۲۴ ساعت اخیر، 97 تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ بدین ترتیبپس از ۲۳۴ روز آمار مرگ و میر روزانه بیماران کووید۱۹ دو رقمی شد. بنابراین، تا ظهر امروز، متاسفانه آمار جان‌باختگان این بیماری در کشورمان به 129 هزار و 53 تن رسیده است، در حالی که تا به امروز خوشبختانه ۵ میلیون و 795 هزار و 60 تن از بیماران بهبود یافته‌اند.

همچنین 3393 تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند و همچنین تاکنون ۳۷ میلیون و 887 هزار و 368 آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر ۸ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۵۸ شهر در وضعیت نارنجی، ۲۳۶ شهر در وضعیت زرد و ۱۴۶ شهر در وضعیت آبی قرار دارند. همچنین بر پایه آمار‌های ۲۴ ساعت اخیر، «نرخ مرگ» در کشورمان ۲.۲ درصد است و به همین تناسب، «نرخ بهبود» ۹۷.۸ درصد؛ وضعیتی دقیقا مشابه میانگین جهانی نرخ مرگ این بیماری.
 
لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:
اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
منبع: تابناک 
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار