در ۲۴ ساعت اخیر، شمار واکسن‌های تزریق شده از ۹۴ میلیون و ۲۰۱ هزار دوز گذشت، در حالی که آزمایش بیش از ۷ هزار تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شوند؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ولی هنوز برخی شان بستری هستند و حال ۳۶۸۷ تن از ایشان وخیم است.
کد خبر: ۱۰۰۷۴۱۵
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۷ 07 November 2021
 
تاکنون ۵۵ میلیون و ۱۲۸ هزار و ۵۲۸ دوز اول و ۳۸ میلیون و ۸۹۳ هزار و ۸۳۹ دوز دوم واکسن کرونا در کشورمان تزریق شده و همچنین ۱۷۸ هزار و ۹۰۶ نفر دوز سوم را دریافت کرده‌اند؛ تزریق مجموعا ۹۴ میلیون و ۲۰۱ هزار و ۲۷۳ دوز واکسن در ایران که ۶۳۸ هزار و ۶۵۶ دوز از آن‌ها در شبانه روز اخیر تزریق شده است.
 

به گزارش تابناک سمنان  بر پایه اطلاعیه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از ظهر دیروز تا ظهر امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۷ هزار و ۵۵۴ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شده و از این بیماران، ۱۰۷۸ مورد بستری شدند. با احتساب این افراد، مجموع آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به ۵ میلیون و ۹۸۷ هزار و ۸۱۴ تن رسید.

در ۲۴ ساعت اخیر، ۱۲۶ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ بنابراین، تا ظهر امروز، متاسفانه آمار جان‌باختگان این بیماری در کشورمان به ۱۲۷ هزار و ۲۹۹ تن رسیده است، در حالی که تا به امروز خوشبختانه ۵ میلیون و ۶۰۱ هزار و ۷۶۴ تن از بیماران بهبود یافته‌اند.

همچنین ۳۶۸۷ تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند و همچنین تاکنون ۳۶ میلیون و ۲۷۸ هزار و ۱۸۷ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر ۳۳ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۹۵ شهر در وضعیت نارنجی، ۲۲۰ شهر در وضعیت زرد و ۱۰۰ شهر در وضعیت آبی قرار دارند. همچنین بر پایه آمار‌های ۲۴ ساعت اخیر، «نرخ مرگ» در کشورمان ۲.۲ درصد است و به همین تناسب، «نرخ بهبود» ۹۷.۸ درصد؛ وضعیتی تقریبا مشابه میانگین جهانی.

لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
منبع: تابناک

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار