در ۲۴ ساعت اخیر، شمار واکسن‌های تزریق شده از ۸۲ میلیون و ۴۷۳ هزار دوز گذشت، در حالی که آزمایش بیش از ۹ هزار تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شوند؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ولی هنوز برخی شان بستری هستند و حال ۴۱۸۴ تن از ایشان وخیم است.
کد خبر: ۱۰۰۴۴۱۶
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۹ 26 October 2021

تاکنون ۵۱ میلیون و ۴۵۵ هزار و ۲۹۱ دوز اول و ۳۰ میلیون و ۹۵۰ هزار و ۴۸۰ دوز دوم واکسن کرونا در کشورمان تزریق شده و همچنین ۶۷ هزار و ۵۰۰ نفر دوز سوم را دریافت کرده‌اند؛ تزریق مجموعا ۸۲ میلیون و ۴۷۳ هزار و ۲۷۱ دوز واکسن در ایران که یک میلیون و ۱۱۲ هزار و ۴۹۹ دوز از آن‌ها در شبانه روز اخیر تزریق شده است.

 

به گزارش تابناک سمنان بر پایه اطلاعیه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از ظهر دیروز تا ظهر امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۹ هزار و ۹۶ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شده و از این بیماران، ۱۲۷۷ مورد بستری شدند. با احتساب این افراد، مجموع آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به ۵ میلیون و ۴۴۳ هزار و ۲۴۳ تن رسید.

در ۲۴ ساعت اخیر، ۱۵۶ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ بنابراین، تا ظهر امروز، متاسفانه آمار جان‌باختگان این بیماری در کشورمان به ۱۲۵ هزار و ۵۱۹ تن رسیده است، در حالی که تا به امروز خوشبختانه ۵ میلیون و ۴۴۳ هزار و ۲۴۳ تن از بیماران بهبود یافته‌اند.

همچنین ۴۱۸۴ تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند و همچنین تاکنون ۳۴ میلیون و ۹۷۰ هزار و ۱۰۳ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر ۱۶ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۱۹ شهر در وضعیت نارنجی، ۲۲۷ شهر در وضعیت زرد و ۸۶ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.

بر پایه آمار‌های ۲۴ ساعت اخیر، «نرخ مرگ» ۲.۳ درصد است و به همین تناسب، «نرخ بهبود» ۹۷.۷ درصد، در حالی که میانگین نرخ مرگ در جهان ۲.۲ درصد است و همچنان وضعیتی به مراتب بهتر از کشورمان را نشان می‌دهد.
 
لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:
اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
منبع: تابناک
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار