رییس اداره تعاون،  کار و رفاه اجتماعی میامی گفت: ۳۴ درصد از اشتغال تعهدشده این شهرستان در نیمه نخست امسال به تعداد ۲۲۶ نفر محقق شد.
کد خبر: ۱۰۰۲۶۴۱
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۷ 18 October 2021

۳۴ درصد از تعهد اشتغال امسال در میامی محقق شد

 

به گزارش تابناک سمنان ابراهیم غربا روز دوشنبه در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان میامی در سالن اجتماعات شهید سید کاظم موسوی فرمانداری، افزود: تعهد ایجاد اشتغال شهرستان میامی در سال جاری ۶۶۰ نفر است که ۶.۳ درصد از اشتغال کل استان سمنان است.
وی گفت: با اشاره به اینکه میامی به عنوان یکی از شهرستان های کمترتوسعه یافته کشور محسوب می شود، اظهارداشت: امسال ۲۰ درصد سهمیه مشاغل خانگی استان سمنان برای شهرستان میامی درنظر گرفته شد.

وی ادامه داد: میزان سهمیه تسهیلات مشاغل خانگی در سال جاری ۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان است که ۲ میلیارد تومان به صنعت، معدن و تجارت، ۵۰۰ میلیون تومان به میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان به جهاد کشاورزی، ۱۵۰ میلیون تومان به فرهنگ و ارشاد اسلامی، یک میلیارد تومان به کمیته امداد ، ۸۰۰ میلیون تومان به بهزیستی و ۳۰۰ میلیون تومان به بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان اختصاص داده شد.
غربا تصریح کرد: متقاضیان دریافت تسهیلات مشاغل خانگی باید طرح‌های خود را به این دستگاه‌ها ارائه دهند.

وی گفت: دستگاه‌های صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، میراث فرهنگی و فرهنگ و ارشاد اسلامی چهار دستگاه اصلی برای صدور مجوز و معرفی طرح  ها به بانک‌ها هستند.
غربا اظهارداشت: با توجه به شعار امسال مبنی بر تولید، پشتیبانی ها موانع زدایی ها، نقش تسهیل‌گری، هماهنگی و برنامه‌ریزی برای ایجاد فرصت‌های شغلی در شهرستان میامی ضرورت دارد.

حدود ۸۸ درصد از مردم میامی در روستاها زندگی می کنند و اغلب به شغل دامپروری و کشاورزی مشغول هستند.

شهرستان میامی با جمعیتی حدود ۴۰ هزار تن در شرق استان سمنان قرار دارد.

لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
منبع: ایرنا

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار