پیرو کاهش موجودی انبار‌ها
پیرو کاهش موجودی انبار‌ها به پایین‌ترین سطح در ۴۷ سال گذشته، قیمت مس به بالاترین سطح خود رسید
کد خبر: ۱۰۰۲۰۹۶
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۰ 16 October 2021
معاملات داخلی و جهانی مس در رکود | اقتصاد آنلاین
 
به گزارش تابناک سمنان قیمت مس در روز جمعه به بالاترین حد خود رسید، زیرا افزایش قیمت برق تهدیدی برای محدود کردن عرضه در زمانی است که موجودی انبار‌های بورس در پایین‌ترین سطح خود قرار دارد.  

مس برای تحویل در دسامبر برای سومین روز متوالی در بازار Comex نیویورک به شدت افزایش یافت و عدد ۴.۷۸۱۰ دلار در هر پوند معادل ۱۰ هزار و ۵۱۸ دلار به ازای هر تن را لمس کرد که بالاترین سطح از زمان ثبت رکورد در ۱۲ می ۲۰۲۱ بوده و ۱۲ درصد افزایش هفتگی داشته است.  

بر اساس اعلام LME، موجودی مس در بورس فلزات لندن در پایین‌ترین سطح از سال ۱۹۷۴ قرار دارد.  

در ماه جاری و پس از افزایش سفارشات فلزات از انبار‌های موجود در اروپا، مس ردیابی شده توسط انبار‌های LME که هنوز برای خروج در نظر گرفته نشده، ۸۹ درصد کاهش یافت.  

موجودی انبار‌ها همچنین در بورس‌های رقیب و در انبار‌های خصوصی به سرعت در حال سقوط است.  

این افزایش قیمت تماما به تولیدکنندگان منتقل شده به طوری که سهام شرکت Freeport-McMoRan بالغ بر ۴ درصد و شهام شرکت Southern Copper حدود ۲.۴ درصد و سهام First Quantum Minerals نیز ۵ درصد افزایش یافت.  

پس از دستورات جدید برای برداشت و خروج فلزات در روز جمعه، اکنون فقط ۱۴ هزار و ۱۵۰ تن مس به طور آزاد در انبار‌های LME موجود است، آن هم در صنعتی که سالانه حدود ۲۵ میلیون تن مصرف دارد.  

آقای Michael Widmer سرپرست تحقیقات فلزات در بانک آمریکا به بلومبرگ گفت: اگر فلزات بیشتری وارد بورس نشوند واقعاً در وضعیت دشواری قرار می‌گیریم.  

تحلیلگر بانک ساکسو; Ole Hansen، گفت: هزینه‌های بالای برق نیز تورم زاست و این امر باعث افزایش تقاضا از سوی سرمایه گذاران در حوزه مس و سایر کامودیتی‌های فیزیکی به عنوان یک ریسک می‌شود.
 
لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:
اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
 
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار