در ۲۴ ساعت اخیر، شمار واکسن‌های تزریق شده از ۶۷ میلیون و ۲۹ هزار دوز گذشت، در حالی که آزمایش بیش از ۱۳ هزار تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شوند؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ولی هنوز برخی شان بستری هستند و حال ۵۱۲۴ تن از ایشان وخیم است.
کد خبر: ۱۰۰۰۹۱۲
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۱ 12 October 2021

تاکنون 46 میلیون و 250 هزار و 501 دوز اول و 20 میلیون و 77 هزار و 880 دوز دوم واکسن کرونا در کشورمان تزریق شده که بر اساس آن، مجموع واکسن‌های تزریق شده به 67 میلیون و 29 هزار و 381  دوز رسیده است؛ عددی که از تزریق یک میلیون و 361 هزار و 914 دوز واکسن در شبانه روز اخیر در کشورمان حکایت دارد.

 

به گزارش تابناک سمنان بر پایه اطلاعیه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از ظهر دیروز تا ظهر امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۱۳ هزار و 391 بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شده و از این بیماران، 1869 مورد بستری شدند. با احتساب این افراد، مجموع آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به ۵ میلیون و 729 هزار و 785 تن رسید.

در ۲۴ ساعت اخیر، 213 تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ بنابراین، تا ظهر امروز، متاسفانه آمار جان‌باختگان این بیماری در کشورمان به 123 هزار و 81 تن رسیده است، در حالی که تا به امروز خوشبختانه ۵ میلیون و 249 هزار و 956 تن از بیماران بهبود یافته‌اند.

همچنین 5124 تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند و همچنین تاکنون ۳۳ میلیون و 453 هزار و 877 آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر ۷ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۰۸ شهر در وضعیت نارنجی، ۲۴۸ شهر در وضعیت زرد و ۸۵ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.

بر پایه آمار‌های ۲۴ ساعت اخیر، «نرخ مرگ» ۲.۳ درصد است و به همین تناسب، «نرخ بهبود» ۹۷.۷ درصد، در حالی که میانگین نرخ مرگ در جهان ۲.۲ درصد است و همچنان وضعیتی به مراتب بهتر از کشورمان را نشان می‌دهد.

لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
منبع: تابناک

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار