در ادامه سیاست‌های خصمانه آمریکا، فیس بوک با ادعای ترویج خشونت و تشویق برای اقدامات نظامی حساب برخی کاربران ایرانی را مسدود کرد.
کد خبر: ۱۰۰۰۸۷۵
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۳ 12 October 2021

اقدام تازه و ضدایرانی فیسبوک

 

به گزارش  تابناک سمنان این شرکت در ادامه ادعا‌های خود عنوان کرد: تمامی حساب‌های کاربری که توسط این شرکت مسدود شدند مرتبط با سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران بودند. به همین منظور در مجموع ۹۳ حساب فیس بوک، ۱۴ صفحه شبکه‌های اجتماعی، ۱۵ گروه و ۱۹۴ حساب در اینستاگرام مرتبط با ایران مسدود شدند.

فیس بوک مدعیست این گروه‌ها و حساب‌های کاربری عمدتاً مخاطبان داخلی را پوشش می‌دادند. این گزارش بلافاصله پس از آن منتشر شد که فردی به نام فرانسیس هاگن که خود را یک افشاگر فیس بوک می‌نامند در کنگره آمریکا عنوان کرد: بیش از ۸۷ درصد هزینه‌ای که فیس بوک بابت اطلاعات جعلی و غلط صرف می‌کند مربوط به اخبار انگلیسی است این در حالیست که تنها ۹ درصد از کاربران فیس بوک انگلیسی زبان هستند.

وی تاکید کرد: گروه‌های تندرو با انتشار اخبار محلی و رویداد‌های داخلی سعی در جذب مخاطب و اجرای نقشه‌های خود دارند. با این حال، فیس بوک تنها به فکر سود و منافع خود است و هیچ اهمیتی برای امنیت و احترام به حریم خصوصی مخاطبان خود قائل نیست.

 

لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
منبع: فارس

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار